Marka tescil 23. sınıf sektör nace kodları nedir?

Tescil edilmemiş bir marka hukuken size ait değildir

Meslek 23. Sınıf Marka Tescil maddeleri nelerdir?

Nace 23. Sınıf sektör kodları sınıflandırma marka tescil başvuru işlemi İsim tescilinde markanın koruduğu TPE mal ve hizmetlerin sınıf seçimi listesidir.

Türk Patent Kurumu Sınıflandırma Meslek Nace Kodları Marka 23. Sınıfın sektör kodu nice sınıfı öğrenme sınıflandırma listesi Bu sınıf şunları kapsar:

23. Sınıf mal / emtia / üretim meslek grubu kodları nedir?

Tekstil amaçlı büküm iplikleri;

Dikiş, nakış ve örgü iplikleri, tireler, esnek iplikler.

Bu sınıf özellikle şunları kapsar: Tekstil kullanımı için cam elyaf, esnek, kauçuk ve plastik ipler; metal olanlar da dahil olmak üzere nakış , örgü ve dikiş için iplikler; bükümlü ipek, bükümlü pamuk, bükümlü yün.

Bu sınıf özellikle şunları kapsamaz: Özel kullanım için bazı iplikler, örneğin, elektrik telleri için tanımlama kılıfları (9.sınıf), cerrahi dikiş iplikleri (10. sınıf), ziynet eşyası olarak kıymetli metalden iplikler (14.sınıf);

tekstilde kullanım için olmayan ve yapıldıkları malzemeye göre sınıflandırılan iplikler, örneğin, metal bağlama ipleri (6. sınıf) ve metal olmayan bağlama ipleri (22. sınıf), elastik ipler, kauçuk veya plastikten ipler (17. sınıf), cam elyaf iplik (21. sınıf).

Marka®nın koruma kapsamı nedir?

*Yukarıda bahsedilen maddeler piyasada bu ürünleri imal eden yani üretenler için marka tescili başvurusu yaparken seçeceği ürün grubunun sınıfıdır.

Marka® tescil başvurusu nasıl yapılır?

Tescil edilen / ettirilen bir marka, logo ya da isim, tescil kapsamındaki mal ve hizmetler için Türkiye sınırları içerisinde koruma sağlar.

*Gerekli evrak logo kimlik belgeleri hemen hazırlarsanız tescil işlemlerinizi aynı gün 1 saat içerisinde başlatabiliriz. Marka® Tescil Başvuru İşlemi: www.armapatent.com Since 2005

Tek sınıflı marka nedir marka tescili ne demektir

Marka isim hakkı almak için nereye başvurulur?

Marka başvurusu yaparken hangi sınıfı seçmemiz gerekir?

Marka hangi sınıf ya da sınıflarda tescil olursa o sınıflardaki ürün yada hizmetlerde koruma sağlar.

Firma marka isminiz, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları veya ilgili diğer odalara kayıtlı olunması, markanızın tescilli olduğu anlamına gelmez!

Türk Patent Enstitüsü / Türk Patent Kurumu TPE Marka Nice sınıfları; 1 – 34 mal (emtia) ve 35 – 45 hizmet (sunum)
sınıflarından oluşmaktadır. Marka tescil başvurusu tescil edilecek korunması yapılacak markanın sektörel faaliyet alanına göre seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir