Marka tescil 25. sınıf meslek nace kodları nedir?

Marka tescil maliyeti marka başvuru sınıf ücretleri

Meslek 25. Sınıf Marka Tescil maddeleri nelerdir?

Nace 25. Sınıf sektör kodları sınıflandırma marka tescil başvuru işlemi İsim tescilinde markanın koruduğu TPE mal ve hizmetlerin sınıf seçimi listesidir.

Türk Patent Kurumu Sınıflandırma Meslek Nace Kodları Marka 25. Sınıfın sektör kodu nice sınıfı öğrenme sınıflandırma listesi Bu sınıf şunları kapsar:

25. Sınıf mal / emtia / üretim meslek grubu kodları nedir?

Koruyucu amaçlı olanlar hariç her türlü malzemeden yapılmış iç ve dış giysiler, çoraplar, fularlar, şallar, bandanalar, eşarplar, kemerler.

Ayak giysileri: ayakkabılar, terlikler, sandaletler.

Baş giysileri: şapkalar, kasketler, bereler, takkeler, kepler.

Bu sınıf özellikle şunları kapsar: Erkek bayan çocuk  giysileri, spor yapmak için giysiler ve ayak giysileri, örneğin, kayak eldivenleri, spor yaparken kullanım amaçlı atletler, bisikletçilerin giysileri, judo ve karete üniformaları, futbol ayakkabıları, jimnastik ayakkabıları, kayak botları;

Marka®nın koruma kapsamı nedir?

*Yukarıda bahsedilen maddeler piyasada bu ürünleri imal eden yani üretenler için marka tescili başvurusu yaparken seçeceği ürün grubunun sınıfıdır.

Marka® tescil başvurusu nasıl yapılır?

Tescil edilen / ettirilen bir marka, logo ya da isim, tescil kapsamındaki mal ve hizmetler için Türkiye sınırları içerisinde koruma sağlar.

*Gerekli evrak logo kimlik belgeleri hemen hazırlarsanız tescil işlemlerinizi aynı gün 1 saat içerisinde başlatabiliriz. Marka® Tescil Başvuru İşlemi: www.armapatent.com Since 2005

Tek sınıflı marka nedir marka tescili ne demektir

Markamı tescil ettirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Marka başvurusu yaparken hangi sınıfı seçmemiz gerekir?

Marka hangi sınıf ya da sınıflarda tescil olursa o sınıflardaki ürün yada hizmetlerde koruma sağlar.

Firma marka isminiz, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları veya ilgili diğer odalara kayıtlı olunması, markanızın tescilli olduğu anlamına gelmez!

Türk Patent Enstitüsü / Türk Patent Kurumu TPE Marka Nice sınıfları; 1 – 34 mal (emtia) ve 35 – 45 hizmet (sunum)
sınıflarından oluşmaktadır. Marka tescil başvurusu tescil edilecek korunması yapılacak markanın sektörel faaliyet alanına göre seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir